Banner

Newsflash

We offer floppy drives for machines Universal Series 700

Whos online

We have 26 guests online
Systemy hafciarskie PDF Print E-mail

System wspomagania planowania i rozliczania produkcji składa się z dwóch aplikacji:

Aplikacje te wymagają systemu windows 32-bitowego (najlepiej Windows NT/2000/XP). Jako napęd bazy danych wykorzystywany jest InterBase serwer SQL 6. Aby system ten mógł być w pełni wykorzystany komputery na których są zainstalowane poszczególne aplikacje powinny pracować w sieci z wyodrębnionym serwerem, na którym zainstalowany jest sieciowy system operacyjny Windows NT/2000/XP Server. Na serwerze tym będzie zainstalowany serwer bazodanowy, który zapewnia bezpieczne i wydajne przetwarzanie danych gromadzonych w systemie.


top more System hafciarski


Aplikacja ta wspólpracuje programem z "Transmiter", który jest uruchamiany na komputerach znajdujących się przy maszynach, do których podłączone są poszczególne hafciarki. Dzięki czemu w zależności od wersji systemu możliwa jest transmija haftów do maszyn oraz ich obserwacja polegająca na rejestrowaniu prędkość maszyny, informacji o postojach, ilości pracujących główek itp. Głównymi zadaniami aplikacji "System hafciarski" jest możliwość:
 • prowadzenia bazy kolorów oraz nici wykorzystywanych przy produkcji,
 • prowadzenia bazy kontrahentów, banków, pracowników, maszyn itp.,
 • prowadzenia bazy haftów,
 • przyjmowania zamówień od klientów na hafty,
 • przygotowania zleceń produkcyjnych na poszczególne maszyny na podstawie zamówień przyjętych od kontrahentów,
 • kontrolowania stanu poszczególnych zamówień oraz zleceń produkcyjnych,
 • rozliczenia pracowników z wykonanej produkcji wraz z wyliczeniem dla nich wypłaty z uwzględnieniem akordu,
 • prowadzenie rozliczeń kontrahentów,
 • wykorzystania danych z obserwacji maszyn do weryfikacji produkcji oraz wykonania wielu raportów,
 • prowadzenia magazynu haftów, nici oraz dodatków (dodatkowa opcja systemu).


top more Transmiter


Aplikacja ta wspólpracuje z systemem hafciarskim, w którym przygotowywane są zlecenia produkcyjne. "Transmiter" uruchamiany jest na komputerach znajdujących się przy maszynach, do których podłączone są poszczególne hafciarki. Dzięki czemu w zależności od wersji systemu możliwa jest transmija haftów do maszyn oraz ich obserwacja polegająca na rejestrowaniu prędkość maszyny, informacji o postojach, ilości pracujących główek itp. Głównymi zadaniami aplikacji "Transmiter" jest możliwość:
 • przeglądania zleceń przygotowanych na poszczególne maszyny, z pełną informacją o hafcie (parametry techniczne, kolory itp.)
 • wytransmitowania haftu z danego zlecenia do maszyny bezpośrednio z komputera,
 • dostępu do bazy haftów, kolorów, nici, pracowników itp.,
 • rejestrowania produkcji wykonanej przez poszczególnych pracowników (celem ich późniejszego rozliczenia),
 • ewentualnej obserwacji maszyn hafciarskich (dodatkowa opcja wymagająca zainstalowania specjalnych modułów obserwacyjnych na hafciarkach)


top more System transmisji haftów


Systemy tego typu służą do transmisji wzorów do różnych typów hafciarek. Najczęściej instalowane są systemy transmisyjne dla hafciarek (ZANGS, TAJIMA, Marco, Happy itd.). Możliwe jest wykonanie systemu transmisji praktycznie dla dowolnej maszyny. Wzory transmitowane do maszyn mogą być wpowadzane w różnych formatach, ponieważ oferowane oprogramowanie dokonuje w razie potrzeby automatycznej konwersji. Komputer na którym jest zainstalowany program transmisyjny może transmitować wzory maksymalnie do czterech maszyn przy czym każda z nich może być innego typu (w razie indywidualnych potrzeb klienta możliwe jest zwiększenie liczby maszyn podłączonych do jednego komputera). Transmitowane wzory można obejrzeć na ekranie. Wyświetlane są podstawowe informacje zależne od typu wzoru i maszyny (np. wymiary, początek, koniec, liczba ściegów, liczba kolorów). Oprogramowanie pozwala na dokonanie drobnych korekt wzorów. Wybór wzoru do wykonania następuje z centralnej bazy wzorów znajdującej się na dysku sieciowym lub lokalnym. Obecnie oferujemy dwie wersje programu transmisyjnego:
 • Wersja do systemu operacyjnego Windows (98,Me,2000,Xp) (wymagany minimum komputer Pentium I 133Mhz 64MB Ram)
 • Wersja dla systemu operacyjnego DOS (wymagany minimum komputer 486DX 33Mhz 1MB Ram)